Фарби та колоранти
Різновиди фарб
Світ моди піддається швидкому зміні. Це відноситься і до моди на дизайнерське рішення інтер'єрів. Звідси постійно мінливий попит з боку будівельників, дизайнерів і замовників на збільшення спектру фарб. А ринок будівельних матеріалів, як правило, швидко і чутливо відгукується на подібні вимоги.
З іншого боку можливості розширюються. Всі ми знаємо, що без використання фарб не обходиться жоден ремонт. І це не залежить ні від призначення приміщення, ні від типу будови. Фарби, в залежності від того, на якій вони основі виробляються, діляться на емульсійні, силікатні, клейові, алкідні.
Алкідні фарби. До них належать олійні фарби, які виготовляються на основі оліфи. Сюди ж відносяться емалеві фарби, основою яких є лак. Ці фарби використовують як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт. Ними, за допомогою валика або кисті, фарбують металеві, дерев'яні обштукатурені поверхні.
Такі фарби не є токсичними. Вони водостійкі і світлостійкі. Негативним їх якістю є те, що вони недостатньо стійкі до дії лугів і пожежонебезпечні. Ці фарби розбавляються за допомогою оліфи, уайт-спирту, скипидару.
Силікатні фарби. Вони відносяться до розряду матеріалів мінерального типу. Виробляються на основі рідкого скла. Силікатні фарби захищають дерев'яні конструкції від загоряння. Властивості цих фарб, що позначаються як рихлість, повітропроникність, слабке реагування на вплив від перепадів температур і водостійкість, використовується для обробки оштукатурених, бетонних, кам'яних стін, як із зовнішньої сторони, так і всередині приміщення. Силікатні фарби наносять пензлем або валиком. Їх досить розвести водою.
Емульсійні фарби. Вони поділяються на латексні, акрилові, сталеві, вододисперсійні, полівінілацетатні фарби. На лаковані поверхні або на клейові фарби їх наносити не можна. В основному, ці фарби застосовуються на дерев'яних, оштукатурених поверхнях.
Також емульсійні фарби застосовують для фарбування бетонних і загрунтованих металевих поверхнях. Плюсом при використанні таких фарб є те, що вони пожежобезпечні і, до того ж, не токсичні. Також ці фарби стійкі до впливу лугів. Емульсійні фарби зазвичай розбавляються водою.
Клейові фарби. Вони виробляються на основі деяких органічних полімерів. Точніше, на їх водній основі. Це ефір целюлози, казеїн, крохмал, полівініловий спирт. За своїми властивостями ці фарби близькі до фарб емульсійної групи. Але порівняно з ними, менш стійкі до вологи. Такі фарби застосовують при фарбуванні сухих приміщень.